Osiągnięcia

Mistrzostwa Województwa Łódzkiego Modeli Halowych

Mistrzostwa Województwa Łódzkiego Modeli Halowych odbył się w zaplanowanym terminie 15 stycznia 2011 r. w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Łasku. W zawodach wystartowało łącznie 26 zawodników ( z Łasku 7 młodzików i 5 seniorów), w zawodach wzięli udział również modelarze z DK „Lokator” Zduńska Wola, modelarze z SDK Wieluń nie wzięli udziału ze względu na chorobę instruktora.

Otwarcia zawodów dokonał Adam Marek z Rady Miasta Łask.

Zawody były sędziowane przez dwóch sędziów i czterech chronometrażystów, wykonano maksymalną ilość kolejek lotów modeli szybowców F1N, po dziewięć w obu kategoriach ( Liczono trzy najlepsze loty, przy remisie uwzględniono następny lot).

W modelach z napędem gumowym F1L "EZB" wykonano 4 kolejki (liczono dwa najlepsze loty). W czasie zawodów Ryszard Nowicki z Łasku wykonał pokazy lotów modeli śmigłowców a Marcin Olas ze Zduńskiej Woli pokaz lotu pionowzlotu.

Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary, a wszyscy dyplomy oraz nagrody rzeczowe, ufundowane przez Łaski Dom Kultury i Klub Modelarstwa Lotniczego i Kosmicznego Łaskiego Domu Kultury.

W kat. F1N:

1. Igor SZYMAŃSKI - KMLiK ŁDK w Łasku

2. Mikołaj RACZYŃSKI - KMLiK ŁDK w Łasku

3. Anna ZABŁOCKA - KMLiK ŁDK w Łasku

W kat. F1L:

1. Igor SZYMAŃSKI - KMLiK ŁDK w Łasku

2. Anna ZABŁOCKA - KMLiK ŁDK w Łasku

3. Marta SZYMCZAK - KMLiK ŁDK w Łasku

W kat. F1N OPEN:

1. Marek SZYMAŃSKI - KMLiK ŁDK w Łasku

2. Andrzej PIKOSZ - KMLiK ŁDK w Łasku

3. Marcin DĘBICKI - KMLiK ŁDK w Łasku

Aktualny rekord sali w kategorii F1N wynosi 29,4 sekundy i należy do Igora Szymańskiego. Wręczono również puchar i dyplom dla najlepszego zawodnika 2010 roku - Ani Zabłockiej.

powrót